Jak szkolimy kierowców ze Wschodu?

 

Szkolenie przed rozpoczęciem pracy w Polsce

W ramach działalności agencji Easy Work Polska specjalizujemy się nie tylko w dostarczaniu ale przede wszystkim w profesjonalnym weryfikowaniu oraz szkoleniu kierowców z krajów Europy Wschodniej i Azji.  Kluczową rolę w naszej firmie stanowi nasz dział szkoleń, który tworzą ludzie związani z transportem i posiadający ogromną wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Są to osoby nie tylko posiadające uprawnienia instruktora ale przede wszystkim mające doświadczenie w wykonywaniu transportu międzynarodowego. Uważamy bowiem, że nikt nie dotrze do świadomości szkolonego kierowcy lepiej jak osoba posiadająca autorytet nie tyle formalny co realny.

Sam proces szkolenia rozpoczynamy już na etapie oczekiwania przez przyszłego pracownika na otrzymanie wizy. Rozpoczyna się ono od wstępnego testu umiejętności manewrowania zestawem z naczepą oraz jazdy w ruchu drogowym z wykwalifikowanym trenerem Eco-drivingu.  Dopiero osoby, które pozytywnie zaliczą tę część są kwalifikowane do kolejnych etapów szkolenia.

Podczas uczestnictwa w zajęciach kierowca poznaje tematy związane z takimi zagadnieniami jak:

 

N

Czas pracy kierowcy według Rozporządzenia (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r.

N

Praktyczne aspekty obsługi tachografu cyfrowego

N

Mocowanie ładunku

N

Zajęcia praktyczne z jazdy ekonomicznej

N

Praktyczne aspekty obsługi tachografu cyfrowego

N

Zajęcia praktyczne z jazdy defensywnej

N

Wskazówki praktyczne dot. opłat oraz poruszania się po drogach UE

N

Zajęcia praktyczne związane z wypełnianiem druków CMR

W celu osiągnięcia możliwie najlepszych efektów dydaktycznych jako jedyni stworzyliśmy na własne potrzeby centrum szkoleniowe w Kijowie, gdzie posiadamy wykwalifikowaną kadrę szkoleniowców – praktyków oraz salę wykładową z całym zapleczem potrzebnym nam do szkoleń.

Równolegle do zajęć prowadzonych jeszcze przed przyjazdem nowo-zatrudnianego  kierowcy prowadzimy także szkolenia okresowe już na miejscu w Polsce. Mają one na celu nie tylko  sprawdzenie efektów pracy naszego zespołu w Kijowie ale także utrwalenie wiedzy oraz uzyskanie „Świadectwa Kierowcy” odpowiadającego wpisowi z kodem 95 w prawie jazdy.

Świadomi potrzeby zapewnienia kompleksowości oferowanych usług współpracujemy także z lekarzem oraz psychologiem transportu, który władając doskonale językiem rosyjskim jest wstanie w sposób właściwy określić predyspozycje do wykonywania zawodu kierowcy badanych osób.

Całość procesu ma na celu dać możliwość naszym klientom dostarczania kierowców gotowych od razu do podjęcia pracy bez potrzeby utrzymywania w firmie działu rekrutacji i szkoleń.

Wyślij do nas CV!

Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy i doradzimy.